Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
İŞ'TE GENÇLER Projesi Kapanış Programı Üniversitemizde Yapıldı

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Anadolu Gençlik Federasyonu tarafından yürütülen, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak desteklediğimiz engelli gençlerin istihdamına yönelik "İŞ'TE GENÇLER Projesi" kapanış programı Üniversitemiz Kütüphane Binası Konferans Salonu'nda yapıldı.

Anadolu Gençlik Federasyonu Heyetinden Proje Koordinatörü Mesut Karaağaç kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Anadolu Gençlik Federasyonu faaliyetlerinden bahseden Mesut Karaağaç "İŞ'TE GENÇLER Projesi" hakkında da bilgiler verdi.

Daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun bir konuşma yaptı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Avrupa Birliği Projeleri bizim için çok önemli. Paydaşı olduğumuz projeleri artırmaya çalışıyoruz. Biz de ülke olarak AB sürecine dahiliz ve bu fonlara katkı sağlıyoruz. Bizler ne kadar çok bu fonlardan yararlanabilirsek hem ülkemizin etkinliği hem de üniversitemizin etkinliği artacak. Bu projeler çok değerli ve anlamlı. Üniversite olarak engelli öğrencilerimizin ve toplamdaki engelli bireylerin durumlarını iyileştirmek, hayattaki zorluklarını en aza indirmek amacıyla elimizden gelen bütün imkânları kullanıyoruz. Bu konuda da çok kıymetli çalışma arkadaşlarımız var. Biz de Rektörlük olarak, Üniversite yönetimi olarak buna elimizden geldiğince destek veriyoruz. Üniversiteler arasında engellilere yardım engellilerin hayatını kolaylaştıran çalışmaları yapan Üniversiteler arasında OKÜ, halk oylamasında birinci seçildi. Bu unvanımızın olması da bize ayrı bir motivasyon sağlıyor. "İŞ'TE GENÇLER Projesi" ne katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Konuşmalar sonrasında ise Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’a ve Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Ceyhun Yükselir’e projeye destekleri dolayısıyla plaket takdim edildi. 

Plaket takdiminden sonra kapanış programına sunumlarla devam edildi. Sunumların ardından düzenlenen kokteyl ile program sona erdi.

27 Haziran 2022 (Bu haber 362 defa görüntülendi)