Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz 2021–2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Düzenlendi

Üniversitemiz, 2021-2022 Akademik Yılı Mezunlarını, Üniversitemiz Karacaoğlan Yerleşkesi OKÜ Stadyumunda düzenlenen coşkulu bir törenle uğurladı.

 

 

 

 

 

Üniversitemiz youtube kanalından ve  sosyal medya platformlarından da canlı olarak yayınlanan 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Albay İlkay Gül, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, üniversitemiz akademik ve idari çalışanları  öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, mezunlarımızın tören geçişi ile başladı. Sırasıyla Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bahçe Meslek Yüksekokulu, Düziçi Meslek Yüksekokulu, Kadirli Meslek Yüksekokulu ve Osmaniye Meslek Yüksekokulu'nun geçişi ile kortej tamamlandı.

 

          

2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam etti.

 


2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde mezunlar adına konuşmayı  Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi öğrencisi İbrahim Avcı yaptı.

 


Daha sonra konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Bir kurumu yaşatan da yücelten de insandır. Üniversitemiz kurulduğu ilk yıldan itibaren siz değerli çalışanları ile değişime ve gelişime ayak uyduran bir üniversite olmuştur. Bugün bu iklimde, öğrencilerimizin bu güzel coşkusunda sizlerin emeği paha biçilemez. Mezunlarımızı hayal ettikleri bugüne kavuşturmak için gösterdiğiniz ilgiye, paylaştığınız bilgiye, sevgiye, dayanışmaya teşekkür borçluyuz.” dedi.

    


Mezun olan öğrencilere de seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, "Değerli mezunlarımız, çalışma hayatınızda Her daim üretici olun, fikir sahibi olun asla bilgiden yoksun kalmayın. İlkeli olun milli ve manevi değerlerinize sımsıkı sarılın. Hayalleriniz vatanımız ve milletimiz için hep daha iyisi olsun. İstikbalimiz, umudumuz sizlersiniz. Bu güzel Ülkemizin geleceğini karartmak isteyenlere, her türlü oyun ve yöntemlerle ülkemize ve milletimize diz çöktürmeye çalışanlara birliğimize, dirliğimize, istiklal ve istikbalimize karşı oynanan oyunlara asla boyun eğmeyin. Muhakkak fikri hür, vicdanı hür gençler olun. Görev yaptığınız yer ve makamlarda Devletimiz  ve Aziz milletimizin üzerinde  hiç bir yapı ve oluşuma bağlılık duymayın. Bilimin yol göstericiliğinden ayrılmayın. Sizlere sonuna kadar güveniyoruz. sizler çalıştıkça ve ürettikçe, haktan ve adaletten ayrılmadıkça her zaman başarı sizlerle olacaktır. Sizler başarıya ulaştığında da ülkemiz ve devletimizin aşamayacağı zorluk ve engel bulunmayacaktır. 

Bin yıl öteden ulu Türk kağanı Oğuz Kağan şöyle diyordu bizlere: “Türk Oğuz beyleri, halkı işitin! Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, Türk halkı senin devletini, yasalarını kim yıkıp bozabilir."

Bu çok anlamlı işaret hepimizin yolunu aydınlatırken Allah’ın izni ve yardımı ile büyük Türk milleti sizlerin omuzlarında yükselmeye bizim türkülerimiz yedi cihanda söylenmeye devam edecektir.

Sözlerime son verirken mezuniyetinizi tekrar tebrik ediyor, sizlerin bugünlere gelmenizde pay sahibi olan ailenize, üniversitenize ve büyük ve güçlü ülkenize bağlılığınızın artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu, hayırlı ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum. Yolunuz açık yıldızınız her daim parlak olsun." dedi.

Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise yaptığı konuşmada, mezun olan tüm öğrencileri kutlayarak, "Öğrencilerimizin meşakkatli ve bir o kadar zor eğitimlerini tamamlayarak, bugün Türkiye'nin en güçlü Üniversitelerinden birinden mezun olmalarının kıvancını yaşıyoruz. Her biriniz bu üniversiteden mezun olmayı ve hayalinizdeki mesleğe girmeyi sonuna kadar hak ediyorsunuz. Üniversite hayatının sadece eğitimle sınırlı olmadığını, bulunduğunuz ortamda kazandığınız vizyon ve değerlerin de bu eğitimin ayrı bir parçası olduğunu unutmamamız gerekir. Hangi alanda olursa olsun başarı tesadüften öte disiplin, azim, kararlılık, fedakarlık ve bir mücadelenin meyvesidir. Her başarılı eğitim kurumunun gerisinde çalışkan öğrencilerle beraber mutlaka onları yetiştiren çok değerli akademisyen hocalarımız bulunmaktadır. Her biri ayrı değer olan öğretmenlerimizin, eğitimcilerimizin evlatlarımızın eğitimi için harcadıkları emek olmasa elbette bu başarının hiçbiri yakalanamazdı. Evlatlarımızı yetiştiren milletimize ve insanlığa faydalı bir fert olmalarına katkı sağlayan hocalarımızı yürekten tebrik ediyorum." dedi.


Son olarak konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ise, tüm öğrencileri tebrik ederek, “Gençlerimiz, eğitimlerini tamamladılar, artık hayata atılacak ve cennet vatanımız, güzel Türkiye'mize hizmet etmenin gururunu yaşayacaklar. İnanıyorum ki aldıkları bu eğitimle vatanımıza, bayrağımıza büyük hizmetler yapacaklar ve siz aileleri de bununla hep gurur duyacaksınız. Üniversitemiz yarınlarımızın teminatı sevgili gençlerimizi milli manevi değerlerine bağlı, geleceğe güvenle bakan, aldıkları bayrağı hizmet yarışında daha ileriye taşıyacak bir anlayışla yetiştiler. Siz kıymetli aileleri çocuklarımızın, gençlerimizin yetişmesi için, iyi bir istikbal için hiçbir fedakarlıktan çekinmediniz ve bugünlere geldiniz. İnanıyorum ki gençlerimiz bu fedakarlığın farkında, memleketine olan sevdasının farkında, Türkiye Cumhuriyeti Devletine en güzel hizmetleri verme görev ve hizmet anlayışının şimdi tam başında. Gençlerimize diyorum ki, hepiniz yavaş yavaş hayata atılacaksınız. Başarılı olmak için mutlaka inanarak çalışmak, kendinize güvenmek  ve yaptığınız işin hem kendiniz için hem memleket için en faydalı olabilmesi için en iyisini yapma gayreti içinde olmalısınız." dedi. Öğrencilik hayatından örnekler vererek konuşmasını sürdüren Vali Dr. Erdinç Yılmaz, mezun olan gençlerimizi tebrik ederek, başarılı ve mutlu bir gelecek diledi.


Açılış konuşmalarından sonra törene katılamayan Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Osmaniye Milletvekilleri İsmail Kaya ve Baha Ünlü ile 25.ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekilliği yapan Prof. Dr. Ruhi Ersoy’un telgrafları okundu.

Telgrafların okunmasından sonra Başarı Belgeleri ve Ödüllerin Takdim Töreni’ne geçilerek akademik birimlerimizde başarılı olan mezunlarımıza ödülleri protokol üyeleri  tarafından verildi. 

           


Törenin devamında Üniversitemiz akademik birimlerinde en başarılı olan mezunlar için hazırlanan mezuniyet kütüklerine isimler Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp, Rektör Danışmanı Doç.  Dr. Ceyhun Yükselir,  Fakülte Dekanları ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri'nin katılımlarıyla gerçekleşti. 

 

     


Törenin sonunda, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile protokol mensupları öğrencilerin coşkusuna ortak olarak kep atma törenine katıldılar.

 


Mezuniyet töreni Grup Puzzel Band konseriyle sona erdi.

 

   


Üniversitemiz 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Törenini
https://youtu.be/BwK-nVoxL2k 
Youtube linki aracılığı ile izleyebilirsiniz.

11 Haziran 2022 (Bu haber 1155 defa görüntülendi)