Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
“Habercilikte İlkeler ve Yeni Yönelimler” Paneli Üniversitemizde Başladı

Üniversitemiz tarafından düzenlenen “Habercilikte İlkeler ve Yeni Yönelimler” başlıklı panel Üniversitemiz Rektörlük Büyük Salonda yerel medya temsilcilerinin yoğun katılımıyla başladı. 

Panelin açılışını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun yaptı. Tüm konuklara ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Dördüncü güç olan medya günümüzde dördüncü güç olmaktan çıkıp kapitalizmin gelişmesi ile birlikte tekeller, monopoller siyasal anlamdaki güçler daha özgürlükçü ve iktidarların dışında yer alan beşinci güç haline geldi. Sosyal medya ve internet medyası dediğimiz güç ortaya çıktı. Bu daha güçlü bir biçimde tüm toplumları etkilemeye başladı. Tabiki  bu şekilde olduğunda bir takım sorunlar beraberinde geliyor. Bu panelde bu sorunlar aydınlığa kavuşacak diye düşünüyorum." dedi.  

"Habercilikte İlkeler ve Yeni Yönelimler" panelinin 1. oturumu, Dijitalleşme, Gazetecilik ve Yerel Basın başlıklarıyla gerçekleşti. Panelde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şadiye Deniz, ‘Dijital Gazetecilik ve Unutulma Hakkı’, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mikail Batu, ‘Sosyal Medya ve Metaverse’, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Petek Durgeç, “Türkiye’de ve Dünyada Yerel Basın”, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Simge Deniz Demirel ise “Habercilikte Yeni Yaklaşımlar” başlıklı sunum yaptı. 

“Habercilikte İlkeler ve Yeni Yönelimler” panelinin birinci oturumunun sonunda Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ve Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkanı adına Mehmet Aksoy tarafından değerlendirme oturumu gerçekleştirildi.

"Habercilikte İlkeler ve Yeni Yönelimler" başlıklı panelimiz 3 Haziran 2022 tarihinde 09.00-11.30 saatleri arasında Habercilik Üzerine Uygulamalar,  13.00-16.00 saatleri arasında ise Sosyal Medya-Farklı Gazetecilik Uygulamaları başlıklı oturumlar ile Rektörlük Büyük Salonda devam edecektir.

3 Haziran 2022 (Bu haber 768 defa görüntülendi)