Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
"Kültürel Bir Değer Olarak Oyuncağın Tarihsel Serüveni" Başlıklı Panel

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı’nın birlikte düzenlediği "Kültürel Bir Değer Olarak Oyuncağın Tarihsel Serüveni" adlı panel Arkeoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. İrfan Tuğcu’nun yönlendiriciliğinde gerçekleştirildi.

Konuşmacılardan Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayça Gerçek, Antik Dönem oyuncakları konusunda çok değerli bilgiler paylaşırken, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğr. Gör. Celil Atasever ise Endüstriyel Devrim öncesi ve Endüstriyel Devrim sonrasında dünyada ve Türkiye'de oyuncakların değişimini kendi koleksiyonunda bulunan oyuncak örnekleriyle anlattı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile  üniversitemiz akademik ve idari çalışanlarının  katıldığı panele öğretmenler, üniversite öğrencileri ve Çocuk Gelişimi Bölümü’nde eğitim alan lise öğrencileri çok yoğun ilgi gösterdiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, programı düzenleyen akademisyenlere ve yoğun ilgilerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

2 Haziran 2022 (Bu haber 400 defa görüntülendi)