Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Önlük Giyme Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümlerimizin birinci ve ikinci sınıf öğrencileri "Önlük Giyme Töreni"nde beyaz önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımı atmanın heyecanını yaşadı. 

15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde düzenlenen Önlük Giyme Töreni'ne Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ile çok sayıda  akademisyen ve Üniversitemiz öğrencileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç yaptı.
"Sizlerin başarısı bizler için gurur tablosu oluşturuyor. Sağlık eğitimi gerek teorik gerekse pratik eğitimin daha çok da uygulamanın olduğu bir eğitimdir. Sağlık çalışanlarının toplumdaki karşılığı paha biçilmez bir değerdir. İnsanların acısını hafifletmek, insanlara çare olmak, hizmet sunmak sağlık çalışanlarımızın gurur kaynağı olmuştur. İnşallah sizler de göreve başladığınızda insanlara çare olursunuz. ” dedi. 

Programın devamında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Bizler sizler gibi pırıl pırıl öğrencilere sahip olduğumuz için gururluyuz, mutluyuz. Bu gurur sizlerin mezuniyeti ile taçlanacak. Beyaz önlüklerinizi giyerek kutsal mesleğe çok güzel bir adım atmış olacaksınız.  İnsanların hayatına dokunmak, insanların yaşamlarını iyileştirmek kutsal bir görev. Çok büyük manevi değeri olan bir  meslek. Sizler bir insanın doğumundan ölümüne kadar her anında çok önemli dokunuşlar yapıyorsunuz.  Bu da tabi ki mesleği sevmekle oluyor. Fedakârca, çok büyük sorumluluklar altında bu mesleği icra ediyorsunuz. Özelikle pandemi döneminde tüm dünyada sağlık çalışanlarımızın değeri bir kez daha anlaşıldı." dedi. 

Konuşmaların ardından Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Ebelik, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet Bölümü 1. ve 2. Sınıf öğrencileri beyaz önlükleriyle sahneye çıkarak arkadaşları ve hocaları tarafından alkışlandı. Önlük Giyme Töreni, Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümlerinde başarılı olan öğrencilere Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Sağlık Bilimleri Fakültesi akademisyenleri tarafından teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

24 Mayıs 2022 (Bu haber 581 defa görüntülendi)