Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Törenine Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenine katıldı.

7 Ocak Stadı'nda düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne,  Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.


Kutlama programının devamında, 2022 Gençlik Merkezleri Kültür ve Sanat Yarışmaları Gençler arası şiir okuma Osmaniye İl Birincisi Üniversitemiz öğrencisi Hüsne Sarı, Behçet Kemal Çağlar'ın "Mustafa Kemal'e Seslenme" adlı şiirini okudu. Samet Aybaba Spor Lisesi Halk Oyunları Topluluğunun gösterisinin ardından, Kick Boks, Jimnastik, Judo, Taekwondo gösterileri sunuldu. Bayrak gösterisi yapan Dağcılık sporcuları, Bayrağımızı Vali Dr. Erdinç Yılmaz'a teslim ettiler. 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza ödüllerinin Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ile diğer protokol mensupları tarafından verilmesi ile son buldu.

19 Mayıs 2022 (Bu haber 590 defa görüntülendi)