Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ Bahar Şenliği Büyük Bir Coşkuyla Başladı

Uzun bir aradan sonra Üniversitemizde Bahar Şenliği coşkusu yaşanıyor. Bahar Şenliğimiz Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un Rektörlük Binası önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Akademik ve idari çalışanlarımız ve öğrencilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşen Bahar Şenliği çelenk sunma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

 

 

 

 

Daha sonra kısa bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Bahar Şenliğimizin bizleri uzun bir aradan sonra buluşturduğuna inanıyorum. Özellikle 2 yıl kapalı kaldığımız pandemi arasından sonra öğrencilerimize ve bizlere büyük moral olacağını düşündüğümüz Bahar Şenliğimizle bu dönemi güzel bir şekilde kapatıp yeni döneme yüksek bir motivasyonla hazırlanacağız. Halkımızın da davetli olduğu şenliğimizle Üniversite halk bütünleşmesinin örneğini bir kez daha en güzel şekilde yaşayacağız ve hep birlikte eğleneceğiz.  Şenliğimizin düzenlenmesinde bizlere destek olan başta Sayın Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz’a, şenliğimize büyük katkı sağlayan Osmaniye Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Kadir Kara’ya, Osmaniye Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (OOSB)’ne ve OOSB’e bünyesinde yer alan ve bize destek olan firmalara teşekkür ediyorum.” dedi.

 

  

Konuşmanın ardından Bahar Şenliği çelenk sunma töreni sona erdi.

 


Bahar Şenliği 1. Gün Etkinlikleri

Bahar Şenliğinin birinci günkü etkinliğinde Öğretim Elemanları Karma Resim Sergisi’ne Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ile çok sayıda Üniversitemiz akademik ve idari çalışanı katıldı. Burada Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından hazırlanan resim sergisini gezen Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve beraberindeki konuklar Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Altıntaş’tan sergi hakkında bilgiler aldı.

 


Sergiyi gezen Rektörümüz ardından şenlik alanına geçerek stantları ziyaret etti.

Şenlik alanında ve şenlik sahnesinde; istek şarkılarla, karaoke etkinliğiyle ve OKÜ Genç-İz Kulübü tarafından hazırlanan çeşitli yarışmalarla öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve davetliler gönüllerince eğlendi. Ayrıca 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde hazırlanan Tarihi Osmaniye Fotoğrafları Sergisi’ öğrenciler tarafından gezildi.

 

 


Şenliğimizin 1. Gününe Haluk Levent Konseri Damga Vurdu

OKÜ Müzik Kulübü konseriyle devam edilen birinci gün etkinliğine son olarak OKÜ Stadyumunda gerçekleştirilen Haluk Levent Konseri ile devam edildi.

 

 

Üniversitemiz öğrencileri, çalışanları ve Osmaniye halkının büyük ilgi gösterdiği Haluk Levent konserine Osmaniye protokolünden Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il ve ilçe müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 


OKÜ Stadyumunda gerçekleştirilen Haluk Levent Konseri öncesinde Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun kısa birer konuşma gerçekleştirerek Haluk Levent’i Osmaniye’de görmekten dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 

 

 

Konserde zengin repertuarıyla dinleyicileri karşılayan sanatçı Haluk Levent, yaklaşık 20 şarkı söyleyerek sevenlerini coşturdu. Sanatçı konserde, 2019 yılında hayatını kaybeden annesinin sevdiği 15 türkünün yer aldığı ‘Vasiyet’ albümünden de eserler seslendirerek dinleyicileri duygulandırdı.

 

 

Daha sonra Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun günün anısına Haluk Levent’e çiçek takdim etti.

Sevilen sanatçı Haluk Levent muhteşem performansı ile OKÜ’de dinleyenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

 


Konser, Haluk Levent'in seslendirdiği İzmir Marşı ile sona erdi.

Bahar Şenliğimiz 17 ve 18 Mayıs 2022 tarihlerinde de çeşitli yarışmalar, halk oyunları gösterileri, Spor müsabakaları, color fest ve dj performansı, karaoke etkinlikleri, tiyatro gösterileri, şiir dinletisi ve Mellek Mosso konseri ile devam edecek.

Bahar Şenliği program akışı için https://osmaniye.edu.tr/duyuru-16985-OKu_Bahar_senligi_Programi tıklayınız.

17 Mayıs 2022 (Bu haber 1624 defa görüntülendi)