Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
III. Uluslararası Akademik Çalışmalar Kongresi Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Başladı

Akademik Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ve Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen III. Uluslararası Akademik Çalışmalar Kongresi (ASC-2022 / SPRING) 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmalarını Kongre Başkanı Doç. Dr. Hamza Şimşek, Kongrenin Onursal Başkanı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ve Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz yaptı.

Organizasyon komitesinin akademik çalışmalar alanında 21. yüzyılın temalarına uyum sağlamak için ‘Değişim ve Uyum’ temasını seçtiğini belirterek konuşmasına başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Bu kongre araştırmacıların akademik araştırma ve mesleki gelişimine katkı sağlamaktadır. Ayrıca, dünyanın dört bir yanından gelen akademisyenler için buluşma, dinleme, tartışma, bilgi paylaşma ve gelecek için plan yapma fırsatı olacağını da göstermektedir. III. Uluslararası Akademik Çalışmalar Kongresinin bilimsel ve profesyonel stratejilerin kilit noktalarını tartışmak için bir fırsat yarattığını ve akademik çalışmalar alanını teşvik etmemize ve diğer meslektaşlarla kişisel bağlantılar kurmamıza yardımcı olacağını da düşünüyorum.” dedi.

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ise konuşmasında Üniversitelerimiz bilgi evlerimizdir, geleceğe ışık tutan hayat rehberlerimizdir. Yalnızca eğitim yuvamız değil, ilimizin ve ülkemizin kalkınmasında alanında donanımlı ve uzman insan kaynağı yetiştirilmesinde büyük öneme sahiptir. Bu açıdan; Osmaniye valiliği olarak üniversitelerimizle her zaman işbirliği içerisinde çalışmalar yürütüyor ve ortak projeler gerçekleştiriyoruz. Amacımız, ilimizin kalkınmasında, sosyal ekonomik yönden geliştirilmesinde,  ilim ve irfan sahibi nitelikli işgücünün yetiştirilmesinde öncü ve örnek il olmasıdır.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Kongre Başkanı Doç. Dr. Hamza Şimşek Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ve Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz’a hediye takdiminde bulundu. 

Üniversitemiz Youtube sayfası üzerinden canlı yayınlanan ve Zoom üzerinden akademisyenlerin katılım sağladığı III. Uluslararası Akademik Çalışmalar Kongresi açılış oturumunda Pakistan, Faisalabad, Government College University Prof. Dr. Muhammad Ashfaq, Academic Studies Group Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Avdhesh JHA, Malezya Universiti Teknologi ve Academic Studies Group Kongre Eş Başkanı Dr. Logaiswari Lndiran sunum yaptı.

Temel amacı, Değişim ve Uyum konusunda bilimsel çalışma, araştırma ve uygulamaların paylaşılmasına ve yeni perspektiflerin geliştirilmesine aracılık ederek, bilime katkı sunmayı amaçlayan III. Uluslararası Akademik Çalışmalar Kongresi (ASC-2022 / SPRING)16 Mayıs 2022 tarihinde sona erecek.

13 Mayıs 2022 (Bu haber 451 defa görüntülendi)