Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Öğretim Üyesi Uluslararası En İyi Araştırmacı Ödülü’ne Layık Görüldü

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halef Dizlek’ten büyük başarı. Doç. Dr. Halef Dizlek, World Research Council (Dünya Araştırma Konseyi) ve ISSN International Research Awards 2022 (IIRA-2022; ISSN Uluslararası Araştırma Ödülleri)'nin her yıl ortaklaşa olarak düzenlediği "Uluslararası En İyi Araştırmacı Ödülü’ne (INTERNATIONAL BEST RESEARCHER AWARD) çalışma alanında layık görüldü.

Söz konusu çalışmayla ilgili bilgiler veren Doç. Dr. Halef Dizlek, “ Bu çalışmamızda, %20.6 gibi oldukça yüksek düzeyde süne-kımıl hasarına uğramış ve bu suretle artık ekmeklik/makarnalık buğday olma vasfını yitirmiş, ancak hayvan yemi olarak değerlendirilebilecek nitelikteki buğdayların ekmeklik kalitesini doğal yöntemlerle, hamurun yoğurma ve fermantasyon koşullarında uygun modifikasyonlar yaparak, iyileştirdik/ıslah ettik. Böylece yüksek düzeyde böcek hasarına uğramış buğdayların ekonomiye tekrar kazandırılmasını sağladık.” diye konuştu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “2022 yılı Uluslararası En İyi Araştırmacı Ödülü'ne, 2021 yılının son çeyreğinde Elsevier yayın evinin prestijli dergilerinden Journal of Cereal Science’da yayınlanan “Improvement bread characteristics of high-level sunn pest (Eurygaster integriceps) damaged wheat by modification in kneading and fermentation conditions” başlıklı makalesiyle layık görülen Doç. Dr. Halef Dizlek’i kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

28 Nisan 2022 (Bu haber 1853 defa görüntülendi)