Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
İlimizin İlk Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi Açıldı

Çocukların farklı oyuncaklardan yararlanmalarına, sorumluluk duygularını ve sosyalleşme becerilerini artırmalarına katkı sağlamak amacıyla Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemiz iş birliği ile Dede Korkut İlkokulu’nda Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi açıldı. 

Fikir sahibi ve küratörü Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Celil Atasever olan ve Atasever’in danışmanlığını yaptığı OKÜ Genç-İz Kulübü öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanan “Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi”nin açılış programı Samet Aybaba Spor Lisesi öğrencilerinin bando gösterisi ile başladı.

Programa Dede Korkut İlkokulu öğrencilerinin Halk Oyunları gösterisi ile devam edildi.

Daha sonra Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Karabulut, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ile Dede Korkut İlkokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi açılışı gerçekleştirildi.

Katılımcılara Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi hakkında bilgi veren Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Celil Atasever, “Çocukların emanet almayı, paylaşmayı, zarar vermemeyi, sorumluluk almayı öğreneceği ve gelişimlerine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi’nde oyuncaklar, kütüphane çalışma sisteminde olduğu gibi çocuklara ödünç verilebilecek. Aile çocuğu ile birlikte gelip oyuncak kütüphanesinden oyuncak alabilecek. Çocuk oyuncakla belli bir süre oynadıktan sonra oyuncağı iade edecek ve yeni bir oyuncak alabilecek. Oyuncaklar doğal ve sağlıklı materyallerden üretildiği için çocuk güven içinde oynayacak. Oyuncak kütüphanesinde bulunan geleneksel Türk oyuncaklarıyla kendi kültürümüze ait unutulmaya yüz tutmuş oyunlar ve oyuncaklar tekrar çocukların dünyasında yer alacak.” dedi.
  
Osmaniye Valisi Dr. Erdinç
 Yılmaz, “Çocuklarımızın gelişimine katkı sağlaması adına anlamlı bulduğumuz Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi’nin kurulmasında emeği geçen Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Öğretim Görevlisi Celil Atasever’e, Genç-İz Kulübü üyelerine ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

22 Nisan 2022 (Bu haber 589 defa görüntülendi)