Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, 58. Kütüphaneler Haftası Kutlamasına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Kütüphanede Hayat Var” temasıyla kutlanan 58. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Cebelibereket Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe katıldı. 

Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun yaptı. Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı hizmet veren ikisi il merkezinde olmak üzere ilçelerle birlikte toplam 8 kütüphane bulunduğunu ayrıca gezici kütüphane aracının da hizmet verdiğini ifade eden Torun,  “Üye sayımız il merkezimizde 28 Bin 250, il genelinde 65 Bin 750 rakamına ulaşmıştır. 
Kütüphanelerimizde 145 Bin 152 adet kitap bulunmakta olup pandemi öncesi 248 Bin 202 okuyucumuza kütüphane hizmeti verilmiştir. Ulaşabildiğimiz okuyucu sayısı pandeminin hafiflemesiyle yeniden artış bandına girmiştir.” dedi.

Programın devamında konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Türk Kütüphaneciler Derneği’nin girişimleriyle 1964’ten bu yana kutladığımız, Kütüphaneler Haftası’nın 58.sini kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her biri en kıymetli, en nadide kitap ve eserle dopdolu olan kütüphanelerimiz her türlü araştırmaya imkân sunan birer bilgi evleridir.” dedi.

 Açılış konuşmalarının ardından kitap okuma etkinliği yapıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve protokol mensupları öğrencilerle birlikte kitap okudular.

Program “Feyza’nın Günlüğü” isimli kitabın yazarı ilkokul 4. Sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Hatice Feyza Didin’in konuşması ile devam etti.
Daha sonra Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Esmer Cebe kütüphanelerin hayatındaki rolünü anlattığı bir konuşma yaptı. 

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tasarım Beceri Merkezi öğretmenleri Emre Avşar ve Bengü Gül müzik dinletisi sundu.

Program, Kütüphaneden son bir yıl içinde en çok faydalanan Burcu Cantorun ve Musa Şahin’e ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Okuyuculara ödülleri Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verildi. Vali Dr. Erdinç Yılmaz, daha sonra, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından yılın okuru seçilen 4 yaşındaki okuyucu Amine Sare Çerçi’ye ödülünü verdi.

Programın devamında kütüphaneden aile olarak faydalanan çocukları ile kütüphanede vakit geçiren ve yapılan etkinliklere katılan Cantorun, Sözaldı ve Uluyol ailelerine ödülleri verildi. 

Programın ardında Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, kitap stantlarında yazarlarla buluşarak sohbet etti. Yazarlar Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’a imzalı kitaplarını hediye ettiler.

30 Mart 2022 (Bu haber 467 defa görüntülendi)