Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜKAGEM’den Ulusal Staj Programı Tanıtım Toplantıları

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGEM) tarafından “Ulusal Staj Programı” Tanıtım Toplantıları düzenlendi. 

Toplantılar Üniversitemizin tüm öğrencilerine yönelik olarak 17.03.2022 tarihinde saat 13.30’da Bahçe Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda başladı,  22.03.2022 tarihinde saat 10.00’da 15 Temmuz Şehitler Amfisi'nde ve 22.03.2022 tarihinde Saat 13.30’da Düziçi Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda devam etti. Ulusal Staj Programı Tanıtım Toplantıları  24.03.2022 tarihinde Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda sona erdi. 

Ulusal Staj Programı Tanıtım Toplantıları'nın sunumunu yapan Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Adnan Bozdoğan, Ulusal Staj Programının T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, tüm kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin katılımı ile yükseköğretimde başarıyla sürdürüldüğünü ifade etti. Ulusal Staj Programına  başvurunun yapıldığı Kariyer Kapısı Platformu,  Staj Programına başvuru süreci ve Staj Yapma Prosedürleri hakkında detaylı bilgiler aktardı.  Stajın önemi ve öğrencilere faydaları hakkında bilgiler verildi. Verimli bir şekilde yapılan stajın öğrencilerin kariyerlerini geliştirmelerine önemli  katkı sağladığı bu bağlamda, Ulusal Staj Programının öğrenciler için iyi bir fırsat olduğu ve bu fırsatı değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunuldu. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından oluşturulan Yetenek Kapısı ve Yetenek TV hakkında da öğrenciler bilgilendirildi.  

Programların sonunda OKUKAGEM Müdürü Doç. Dr. Adnan Bozdoğan öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı ve etkinliğe destek veren, katılan akademik ve idari personele ve yoğun ilgi ve katılım gösteren öğrencilere teşekkür etti.

26 Mart 2022 (Bu haber 737 defa görüntülendi)