Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
İlimizde 21 Mart Nevruz Bayramı Kutlama Programı

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, Cebelibereket Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen 21 Mart Nevruz Bayramı kutlama programına katıldı.

Programa Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp,  Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın devamında Nevruz Ateşi Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz tarafından yakıldı. Rektör Yardımcımız ve protokol mensupları Nevruz ateşinin üzerinden atladılar.

Kutlama programının açılış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun yaptı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun, “Bilindiği üzere mevsimlik bayramlarımızdan biri olan Nevruz, yeni gün, yeni yılın ilk günü anlamına gelir. Bu günlerde doğa uyanıp canlanmaya başladığından Nevruz günleri, baharın da başladığı günlerdir. Atalarımız yeni bir hayat, yeni bir başlangıç anlamına gelen bu tarihi günü aynı zamanda Ergenekon’dan çıkış bayramı olarak da kutlamışlardır.” dedi.

Programda konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ise Nevruz Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasının devamında, “Bir Nevruz Bayramında daha bir araya gelmekten duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Bahar Bayramının bizleri daha çok birleştirecek, kardeşliğimizi daha çok pekiştirecek bir gün olmasını diliyorum." dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Coşkun Özalp ve protokol üyeleri, temsili olarak örs üzerinde demir dövdü. Geleneksel yumurta tokuşturma yarışması ile devam eden kutlamaların son bölümünde Samet Aybaba Spor Lisesi Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sundu.

21 Mart 2022 (Bu haber 557 defa görüntülendi)