Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
İlimizde “Osmaniye Şehitlerini Anıyor ” Programı Düzenlendi

Osmaniye Valiliği himayelerinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Programı kapsamında şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz onuruna “Osmaniye Şehitlerini Anıyor” programı düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür, Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve yakınları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın devamında Alibeyli Camii Müezzini Habib Güner tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Ardından İl Müftüsü Ali Çakmak şehitlerimiz için dua etti. Daha sonra İl Müftülüğü İmam Hatiplerinden Mustafa Adıgüzel ve Metin İlya ilahi dinletisi sundu. Kutlama mesajlarının okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesaj okundu.

Törende konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Kahramanlarımızı vatan sevdasıyla yetiştiren siz kıymetli aileleriyle ve gazilerimizle birlikte olmaktan büyük onur duyuyorum. Sizler yiğitlerimizin bizlere bıraktığı en kutsal emanetsiniz. Her zaman ve her koşulda Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Milletine aşık, Bayrağına sevdalı, Vatanına tutkulu mert ve yiğit evlatlar yetiştirdiğiniz için sizleri yürekten kutluyorum. 

Tarih boyunca vatanı, bayrağı ve onuru için mücadele eden kahraman şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum, hayatta olan gazilerimize ise aileleriyle birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu onuru yaşatan Çanakkale şehitlerimizi şükranla ve minnetle anıyorum. Osmaniye’nin yiğit şehitlerinin kıymetli aileleri ve gazilerimiz sizleri bir kez daha saygıyla sevgiyle selamlıyorum. ”dedi.

Vali Yılmaz’ın konuşmasının ardından “18 Mart Çanakkale Zaferi” konulu video gösterildi. Okul Destek Projesi öğrencisinin  okuduğu “Bayrak” isimli şiirle devam eden programda Sanat Atölyesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Çanakkale Geçilmez” isimli tiyatro gösterimi yapıldı. 

Program günün anısına çekilen fotoğrafla son buldu.

20 Mart 2022 (Bu haber 799 defa görüntülendi)