Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Takdim Törenine Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edilen törene katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında Fetih Camii İmam Hatibi Mahmut Durmuş tarafından şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonra İl Müftü Vekili Muhammed Değirmenci şehitlerimiz için dua etti.  

Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcıları Dr. Ömer Faruk Günay ve Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş,  kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz ile aileleri katıldı.

Törende konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, “Bugün; vatanına alçakları uğratmayan, onurlu ve şanlı bir mücadele sergileyerek bu toprakları bize yurt yapan kahraman şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize, Devlet Övünç Madalyalarını ve Beratlarını, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına takdim etmekten büyük onur ve şeref duyuyorum. Bugün şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Ülkemizin her köşesinde ortak duygularla şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Şehitlerimizin bizlere yadigârı ve kutsal emaneti olan kıymetli aileleri; Türkiye Cumhuriyeti Devleti her daim yanınızdadır. Ne yaparsak yapalım, şehitlerimizin ve gazilerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Çünkü onlar “Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim.” sözünün hakkını veren yiğitlerdir.” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın konuşmasının ardından Devlet Övünç Madalyası ve Beratı alacak şehitlerimizin ve gazilerimizin özgeçmişleri okundu.

Törenin devamında, Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Abdurrahman Topuksuz adına oğlu Salim Efe Topuksuz'a, Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Sami Yılmaz adına babası Hamit Yılmaz’a, Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Yırtıcı adına oğlu Hüseyin Yırtıcı'ya ve Gazimiz Jandarma Uzman Çavuş Barış Kaya’ya madalya ve beratları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına, Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından takdim edildi.
        
Tören, Devlet Övünç Madalyası ve Beratların takdiminin ardından sona erdi.

16 Mart 2022 (Bu haber 788 defa görüntülendi)