Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
İlimizde İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 101. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Düzenlendi

İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 101. Yıl dönümü düzenlenen törenle  kutlanırken törende  İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy saygıyla anıldı. Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. 

Tören öncesinde Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy konulu resim sergisi gezildi.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Törenin devamında Şehit Hayrettin Mennan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Hasan Baysal tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

Programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cebelibereket Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Çakmak yaptı. Konuşmada Mehmet Akif Ersoy Belgeselinin gösterimi yapıldı. 

Tören lise öğrencilerinin şiir dinletisi ve tiyatro gösterisi ile devam etti. Daha sonra ilkokullar arası İstiklal Marşını güzel okuma yarışması birincisi İl Genel Meclisi İlkokulu öğrencisi Kerim Öztürk İstiklal Marşımızı okudu.

Törenin son bölümünde İstiklal Marşımızın kabulünün 101. Yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet” temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrencilere ödülleri Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verildi. Vali Yılmaz, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

12 Mart 2022 (Bu haber 635 defa görüntülendi)