Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ Bağımlılık Komisyonu, Yeşilay Kulübü ve Sosyal Hizmet Kulübü Bilinçlendirme Etkinliği Düzenledi

Üniversitemiz Bağımlılık Komisyonu, OKÜ Yeşilay Kulübü ve OKÜ Sosyal Hizmet Kulübü tarafından 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi önünde bilinçlendirme etkinliği düzenledi. 

Düzenlenen etkinliğe Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Üniversitemiz Genel Sekreteri Recep Şen, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Özbaş Gerçeker, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Nuh Korkmaz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu ile Üniversitemiz akademik, idari personeli ve çok sayıda Üniversitemiz öğrencisi katıldı. 

Etkinlikte Osmaniye Emniyet Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından da bağımlılıkla mücadele konusunda broşürler dağıtıldı. Etkinlikte “Daha Fazla Dumansız Kamelya, Daha Fazla Dumansız Hava ve Daha Fazla Dumansız Gençlik” sloganları yazan bilgilendirici yazıları kamelyalara ve Fen Edebiyat Fakültesi önündeki alana yerleştirildi.  

Etkinliğe katılan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Yeşilay Haftası'nın önemli bir bilinçlenme hareketi oluşturduğunu ifade ederek OKÜ’nün gençlerini bu tür zararlı bağımlılıklardan korumak amacıyla mücadelemizi Üniversite yönetimi olarak kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi. 

Etkinlikte 42 yıldır sigara bağımlısı olan ama bir yıl önce sigara bağımlılığından kurutulan Üniversitemiz Sürekli İşçisi Hasan Duman’a örnek davranışı dolayısıyla hazırlanan plaket Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç tarafından takdim edildi.

7 Mart 2022 (Bu haber 686 defa görüntülendi)