Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Öğretim Üyesinden İki Ulusal Patent


Üniversitemiz Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gıda Teknolojisi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Farsak’ın iki ulusal patent başvurusu yayınlandı.

Lityum iyon piller için doğal ekstraktlardan geliştirdiği iki farklı seperatör membran için yaptığı patent başvurusu yayınlanan Üniversitemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Murat FARSAK “buluşların, çevreci ve ucuz malzemeler ile Lityum iyon pil üretim maliyetini düşürmesi ve performansını artırmasını hedeflediğini” söyledi. Aynı zamanda ulusal olarak yayınlanan patentler için uluslararası başvurunun da araştırma aşamasında olduğunu, yakın zamanda uluslararası olarak da patentlenmesini beklediğini sözlerine ekledi.

Üniversitemiz Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gıda Teknolojisi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Farsak’ı başarısından dolayı tebrik eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Katma değer yaratan projeler üreterek bilimsel alanlarda üniversitemizi başarı ile temsil eden çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.
5 Mart 2022 (Bu haber 647 defa görüntülendi)