Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, Selimiye (PAPAK) Köyünde Düzenlenen Hocalı Katliamı Şehitlerini Anma Programına Katıldı


Hocalı Katliamı Şehitleri Anma Programı, Selimiye (Papak) Köyünde yapıldı. 

Programa Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda konuk katıldı.

Hocalı Katliamı şehitleri için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında Ahmet Tutuk tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

Törenin açılış konuşmasını Türk Ocakları Osmaniye Şubesi Başkanı Mehmet Çetinkaya yaparken programda Avukat Çiğdem Karaboran Kendirci ve Üniversitemiz Öğretim Üyesi Dr. Aybala Karaboran Tazeoğlu konuya ilişkin birer konuşma yaptı.

Daha sonra konuşan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ise bir daha bu tür katliamların yaşanmamasını temenni ederek,  bu toplantıların kin tutmak için değil farkındalık ve geçmişten ders çıkarılması amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Programda konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ise "Azerbaycan'da olanlar bizim yüreğimizi yakar. Ermeniler Azerbaycan'da da katliam yaptı, Anadolu'da da katliam yaptı, Osmaniye'mizde de Çukurova'mızda da yaptı. Yaptıkları mezalim asla unutulmamalıdır. Unutmayacağız, unutursak yok oluruz. Unutursak tekrar yaşarız. Güçlü olacağız, birlikte olacağız. Daima kardeşliğimizi kuvvetli tutacağız. Bir olduğumuz zaman Allah'ın izniyle kimse bizi yenemez, yenemeyecek."diye konuştu.   

Program sonunda Selimiye Köyü sakinlerinden Kenan Kara, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz'a çiçek takdim etti.
26 Şubat 2022 (Bu haber 526 defa görüntülendi)