Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü İmzalandı
Üniversitemiz ile Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü imzalandı. 

Rektörlük makamında gerçekleşen Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü imza törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Genel Sekreterimiz Recep Şen ve Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak katıldı. 

İş Birliği Protokolü; İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan tüm personellerin kişisel, mesleki ve yönetsel niteliklerinin geliştirilmesi için Üniversitemiz Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri bünyesinde açılan tezsiz yüksek lisans programlarından yararlanılması konusunda iş birliği ile Üniversitemiz personellerinin, OMEM’e ait sosyal alan, kurum ve personelden yararlanma şartlarını içerdiği gibi, yürürlüğe girdiği 25.02.2022 tarihinden itibaren ilk defa kayıt yaptıracak adayları kapsayacaktır. 

Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü; her eğitim-öğretim yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından belirlenen kontenjanlar dâhilinde, yüksek Lisans eğitimi için belirlenen bedelin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan tüm personeller için %25 indirimli olarak ödenebilmesine imkân sağlamaktadır.

İş Birliği Protokolüne dair konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “İlimizde bulunan farklı kurumlarla yaptığımız güçlü ve kapsamlı iş birlikleri sayesinde kurumlarımıza yararlı olmayı amaçlıyoruz. Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü’nün her iki kurumun da yararına olacağına inanıyorum. Bu vesileyle Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir araya gelmiş olmaktan mutluluk duyduğumu belirtiyor, iş birliği protokolünün hayırlara vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
25 Şubat 2022 (Bu haber 816 defa görüntülendi)