Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ, Organize Sanayi Bölgesi’nde Üniversite-Sanayi İşbirliği Koordinasyon Ofisi Açtı

Osmaniye Valiliği sahipliğinde yürütülen Osmaniye İş Geliştirme Merkezi Projesi kapsamında Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi yerleşkesinde kurulan Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM)  binasında Üniversitemiz tarafından Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinasyon Ofisi açıldı.

Üniversite-Sanayi İşbirliği Koordinasyon Ofisi’nin açılışına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörü ve aynı zamanda Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe, üniversitemiz öğretim üyeleri,   İŞGEM Müdiresi Bilgen Gaye Yalpa, İŞGEM içerisinde yer alan firma temsilcileri, OSB temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.  

Açılış töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversite-Sanayi Koordinasyon Ofisi'miz ile OKÜ ve sanayi firmaları arasında araştırma ve geliştirmeye dayalı işbirliklerinin kurulmasını ve geliştirilmesini, Üniversitemizin bilimsel kaynaklarını sanayiye aktararak, bunun ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunmayı, fikir aşamasındaki ve mevcut projelerin hızlı bir şekilde sanayiye yönlendirilmesini, farklı ölçeklerdeki firmaların teknik ihtiyaçlarını gereken Ar-Ge, inovasyon çalışmalarına yönlendirerek, Üniversitemizdeki akademik araştırmacılar ile sanayiyi bir araya getirmeyi ve böylece sürdürülebilir iş birliklerini sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin sanayi sektörünün içinde yenilikçi fikirler üretme noktasında daha etkin olacaklarını ve sanayi kuruluşları ile daha güçlü bağlar kuracaklarını düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte Üniversitemiz öğrencilerinin ve mezunlarının sanayi firmalarının çeşitli projelerinde yer alabilmeleri için çalışmalarımızı ve işbirliklerimizi artıracağız. Böylelikle hem sanayinin insan kaynakları ihtiyacına hemde öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz. 

Bugün  burada  Üniversite-Sanayi İşbirliği Koordinasyon Ofisi'mizin kurulmasında emeği geçen; Üniversite Sanayi İşbirliği Geliştirme Koordinatörümüz  Doç. Dr. Bülent Yanıktepe'ye kordinasyon ofisimiz ekibinde yer alan Üniversitemiz öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Hacer İçen, Dr. Öğr. Üyesi Burak Güher, Dr. Öğr. Üyesi Sertaç Arı, Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ordu, Öğr. Gör. Nihat Kaya, Öğr. Gör. Osman Alaman, Öğr. Gör. Tennur Kısakürek Parlak'a ve Osmaniye İŞGEM Müdiresi Bilgen Gaye Yalpa'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." 
 dedi.

17 Şubat 2022 (Bu haber 551 defa görüntülendi)