Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Rektörü Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi


Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, ilimizde faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın mensuplarıyla Üniversitemiz Lezzet Vadisi’nde yemekli basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen toplantıya; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Genel Sekreter Recep Şen, Basın Halkla İlişkiler Birimi Şube Müdürü Fatma Ablay ile Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, Önder Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Aksoy, Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ile çok sayıda ilimiz ulusal yayın temsilcisi ve yerel basın mensupları katıldı. 

Konuşmasının başında basın mensuplarıyla bir araya gelmiş olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek; “Basın ülkemizin kalkınmasında olduğu kadar ilimizin gelişmesinde önemli bir misyona, toplumda da büyük bir değere sahiptir. Bizler sizlerden güç alıyoruz. Karşılıklı ilişkilerimiz daha yüksek düzeyde devam edecek. Bir yıl boyunca siz değerli basın mensupları ile faydalı işler yaptık. Allah nasip ederse bir üç yıl daha Osmaniye’mize, Üniversitemize hep birlikte hizmet etme aşkı ile burada görevimize devam edeceğiz.” dedi. 

Toplantının devamında, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, basın mensuplarından gelen sorular doğrultusunda; Üniversitemiz uluslararasılaşma faaliyetleri kapsamında imzalanan protokollerin somut çıktılarından, Üniversitemiz Enerji Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizin enerji verimliliği alanında yaptığı çalışmalardan, özellikle son bir yılda dünyada ve ülkemizde sağlık alanında yaşananlar ve duyulan ihtiyaçlar göz önüne alınarak sağlık alanında açılan bölümlerden, merkez Karacaoğlan Yerleşkemiz dışındaki Bahçe, Düziçi ve Kadirli yerleşkelerimizdeki akademik birim açma ve fiziki alt yapı güçlendirme çalışmalarından, Üniversitemiz akademik kadro ve yükselme kriterlerinin kalitesinin artırılmasından bahsetti. 

Program, OKÜ Lezzet Vadisi önünde hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

15 Şubat 2022 (Bu haber 587 defa görüntülendi)