Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, Komando Askerlerimizi (Korkutlar) Karşılama Törenine Katıldı

Osmaniye Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı'nda görevli komandolar (Korkutlar), Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye'nin El-Bab kentindeki 6 aylık görevlerini tamamlayarak, ailelerine kavuştu.

Askerleri Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, Osmaniye Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürsel Kanca, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp,  Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, Üniversitemiz Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademik personeli, kent protokolü ve aileleri karşıladı.

Jandarma Komando Özel Harekât Tabur Komutanlığı Kışlası'ndaki törende ise Vali Erdinç Yılmaz, askerler adına Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanı Jandarma Yarbay Faruk Özdemir'e çiçek verip, tebrik etti. Daha sonra Yarbay Özdemir'in okuduğu 'Komando Andı'nı tüm komandolar, yüksek sesle tekrarladı.

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri ve öğretim elemanları, görevlerini  başarıyla tamamlayıp kente dönen komandolara karanfil verdi. 

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, 'Kahraman komandolar, yuvanıza hoş geldiniz' diye seslenerek başladığı konuşmasında, 'Zayiatsız, başarılı bir şekilde gelmenizden dolayı çok mutluyuz. Sizlerle her zaman gurur duyuyoruz. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Tekrar hoş geldiniz,  şeref verdiniz, sağ olun' dedi.

Konuşmanın ardından Osmaniye İl Müftüsü Ali Çakmak dua okudu ve  sonrasında kurban kesildi. Duygusal anların yaşandığı karşılama törenin ardından komandolar, ailelerine sarılıp, uzun süre hasret giderdi.

29 Aralık 2021 (Bu haber 876 defa görüntülendi)