Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Sağlık Yönetimi Bölümü, Liderlik ve Duygusal Zekâ Başlıklı Konferans Düzenledi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Yönetimi Bölümü, Sağlık Yöneticileri Günü dolayısıyla Rektörlük Büyük Salonda, "Liderlik ve Duygusal Zekâ" başlıklı konferans düzenledi.

Konferansa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Sağlık Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Serap Taşkaya, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Sevda Demir, Dr. Öğretim Üyesi Mansur Seymen Seğmenoğlu, Araştırma Görevlisi Melek Yağcı Özen ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferansta Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Sağlık Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Serap Taşkaya, Sağlık Yöneticileri Günü’nü kutlayan birer konuşma gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından Selçuk Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şebnem Aslan, “Liderlik ve Duygusal Zekâ” başlıklı konuşma gerçekleştirdi. Prof. Dr. Şebnem Aslan, “Her başarısızlığımızda iç kontrol odağına sahip olmamız gerekmektedir. Ben bu kadar kötü bir ortamda acaba benim payıma düşen olarak ne yaptım, neleri yapabilirdim, nerelerde eksiğim vardı? sorusunu kendimize sormamız gerekir. Bunları yaptığımız zaman başarılı oluruz. Bu konuyla ilgili olarak çok araştırma yapılmış. Hayatta mutlu ve başarılı olanların hepsi ya da büyük çoğunluğunun, iç kontrol odağına sahip kişiler olduğunu görüyoruz.  Zorluklar hayatımızın tuzu biberi, bu zorluklarla mücadele etmek bakış açımıza bağlı.” diye konuştu.  

Konferans öğrencilerin sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

24 Aralık 2021 (Bu haber 526 defa görüntülendi)