Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Göz Dolduruyor

Üniversitemiz Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde (KUBF), 2018-2019  yılında  ilk defa öğrenci alarak aktif olarak  eğitim-öğretime başlayan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümümüz, ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilen, Türk ve dünya mutfak kültürünü tanıyan ve hazırlayabilen öğrencileriyle göz dolduruyor. 

Yemek pişirebilmenin yanında mutfağın diğer disiplinlerle olan ilişkisini de analiz edebilen ve sanatsal duyarlılığa sahip, gerek teorik gerekse uygulamalı dersler ile gastronomi kültürüne tamamen hakim bilgi altyapısı güçlendirilmiş yiyecek hizmetleri yöneticileri yetiştiren Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümümüz, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde de iddialı Türk mutfağı uygulamaları, dünya mutfak uygulamaları, tabak tasarım ve yöresel mutfak seçmeleri sunmaya başladı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, "Üniversitemiz Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümümüz  öğrencileri,  nitelikli akademik kadromuzla üniversitemizden almış oldukları bilgi birikimlerini donanımlı mutfaklarımızda uygulamaya dönüştürmenin heyacanını yaşıyor. Bizlerde gençlerimizin ilgi duyduğu, Ülkemizin ve bölgemizin ihtiyacı olan mesleklere yönelik nitelikli insan gücüne katkı sağladığımız  için mutluyuz." dedi.

15 Aralık 2021 (Bu haber 1151 defa görüntülendi)