Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Bir Çıkış Olarak Edebiyat Başlıklı Söyleşi Düzenlendi

Üniversitemiz İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından “Bir Çıkış Olarak Edebiyat” başlıklı söyleşi düzenledi. 

Rektörlük Büyük Salonda düzenlenen ve Şair-Yazar Serkan Türk’ün katılımıyla gerçekleşen söyleşiye Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Demirtaş, Çeviri ve Redaksiyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Barış Ağır, Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Şensoy, Araştırma Görevlisi Rakiye Özdal, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü ile OMYO öğrencileri katıldı. 

Söyleşinin açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç yaptı. Dayangaç, “Şair ve yazarlarımız doğuştan gelen özelliklerini eğitimle donattıklarında tecrübeleri oluşuyor. Bu tecrübeleri de öğrencilerimizle paylaştıkları için sizler çok şanslısınız. Bu anlamda da şair-yazar Serkan Türk’e burada bizimle birlikte olduğu için teşekkür ediyorum.” dedi.

Söyleşide İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü 3.sınıf  öğrencileri Mine Kartal ve Gizem Ünal şair-yazar Serkan Türk’e merak edilen soruları yöneltti. 

Söyleşinin sonunda Şair-Yazar Serkan Türk’e günün anısına teşekkür belgesini Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Demirtaş takdim etti. 

Söyleşi soru ve cevap bölümünden sonra yazar Serkan Türk’ün kitaplarını imzalaması ile sona erdi.

15 Aralık 2021 (Bu haber 607 defa görüntülendi)