Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde Uluslararası Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı

Üniversitemiz Öğrencilerinin Uyum Eğitimi kapsamında Osmaniye Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Üniversitemiz ev sahipliğinde Uluslararası Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.  

Toplantıya Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Osmaniye Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü Mahmut Kurtuluş, Üniversitemiz Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Demirtaş, Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Birimi Uluslararası Öğrenci Komisyonu Üyeleri,   Üniversitemiz, akademik, idari personeli ile çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı. 

Rektörlük Büyük Salonda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmalarını Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Osmaniye Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü Mahmut Kurtuluş yaptı.

Programa açılış konuşmalarından sonra Göç İdaresi tanıtım videosunun gösterimi ile devam edilirken Osmaniye Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Göç Uzmanı Fatma Ece, 6458 Sayılı Kanun / Yabancı Hak ve Yükümlülükleri, İkamet İzni Başvuru Şart ve Usulleri, İkamet İzni Türleri / Genel Bilgilendirme, Öğrenci İkamet İznine İlişkin Esaslar, İstatistiki Veriler ve Uyum Faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

İl Göç İdaresi Müdürlüğü Göç Uzmanı Fatma Ece, daha sonra da Türkiye Bursları Programı, Programın Faydalanıcıları, Program Başvuru Usul ve Kriterleri, Program Kapsamında Verilen Hizmetler hakkında bilgilendirmede bulundu. 
Toplantı soruların cevaplanması ile sona erdi

14 Aralık 2021 (Bu haber 484 defa görüntülendi)