Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizden T.C. Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve DOĞAKA ile Önemli İşbirliği

Üniversitemiz ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) arasında Sınav Hizmetleri İşbirliği Protokolü, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile de Enerji Yöneticisi Sertifika Eğitimlerini içeren işbirliği protokolü imzalandı.  

Bakanlık ile imzalanan protokol çerçevesinde, ETBK Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek Enerji Yöneticiliği, Bina Etüt Proje ve Sanayi Etüt Proje sınavları, Osmaniye ilinde üniversitemiz Karacaoğlan Kampüsü’nde yapılabilecektir.

 Üniversitemiz ile DOĞAKA arasında imzalanan protokol 
çerçevesinde ise ajans tarafından yürütülen Kaynak Verimliliği faaliyetleri kapsamında imalat sanayi firmalarında ve ilgili kurumlarda görev yapan mühendislere yönelik, Enerji Etüt-Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER) tarafından Enerji Yöneticisi Sertifika Eğitimleri verilmesi sağlanacak.

Rektörlük makamında yapılan ve ENERMER Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan’ın da hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversitemizin önemli paydaşlarından biri olan T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile imzalanan bu protokol ile özellikle üniversitemizden Enerji Yöneticiliği, Bina Etüt Proje ve Sanayi Etüt Proje Sertifika Eğitimlerini almış ve bölgemizde yer alan mühendislere, ETBK tarafından gerçekleştirilen merkezi sınava ilimizde ve üniversitemizde girme hakkını sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun konuşmasının devamında “İmzaladığımız bir diğer önemli işbirliği protokolü ise Üniversitemiz ile Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay illerini içeren TR63 bölgesinde faaliyet gösteren Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı arasındadır. Üniversite olarak bölgenin kalkınmasını sağlayacak faaliyetlerde bulunmak bizler için çok önemli. DOĞAKA ile imzaladığımız protokol ile eğitimlere katılacak bölgedeki mühendislerin Enerji Verimliliği konusunda yetkinlik kazanmalarını sağlayabileceğiz.” dedi.

8 Eylül 2021 (Bu haber 141 defa görüntülendi)