Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz Restorasyonu Tamamlanan Ağcabey Camii'nin Açılışına Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, 6 Şubat depremlerinde hasar gören Bahçe Ağcabey Camii'nin açılış törenine katıldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hasar gören Bahçe Ağcabey Camii, restorasyonu tamamlanarak ibadete açıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve protokol mensupları, açılışı yapılan Bahçe Ağcabey Camii'nde ilk cuma namazını kıldı. 

Osmaniye'nin simgelerinden olan Ağcabey Camii'nin aslına uygun onarıldığını söyleyen Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, "Asrın felaketi olan 6 Şubat Kahramanmaraş depreminde hasar gören Ağcabey Cami’miz bugün itibariyle açılacak. Tarihi, çok kıymetli bir camimizin daha önce de defalarca hemşerimiz, büyüğümüz Devlet Bahçeli Bey tarafından onarımı yapıldı. Osmaniye'mizin simgelerinden bu camimizin aslına uygun olarak onarılıp hizmete girmesi hepimiz açısından çok önemli.’’ diye konuştu.

Ağcabey Camii 

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde bulunan tarihi Ağcabey Camii, 1489-1490 yılları içinde Dulkadiroğulları Beyliği döneminde inşa edildiği değerlendirilmekte ve kitabesine göre de miladi 1809 yılında Ağcabey tarafından yenilendiği belirtilmektedir. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki depremde ağır hasar gören ve ziyarete kapatılan Ağcabey Camii’nin restorasyon çalışmaları, Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğünce başlatılmıştı.

15 Haziran 2024 (Bu haber 377 defa görüntülendi)