Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz, 6. Şirket Yetkilendirme Sözleşmesini İmzaladı

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından 2013 yılında aldığı yetki ile Enerji Yöneticiliği ve Etüt-Proje Sertifika Eğitim faaliyetlerini uygulamalı olarak gerçekleştirebilen ve aktif olarak faaliyet gösteren bölgenin TEK yetkili üniversitesi olan OKÜ, şirketlere, enerji verimliliği hizmetlerini yürütebilmeleri için yönetmeliklerde geçen ifade ile Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) Şirketi olabilmeleri için yetki vermeyi sürdürüyor. 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından Gaziantep'te faaliyet gösteren ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan GBB Enerji Anonim Şirketine, “Bina ve Hizmetler” uzmanlık alanında EVD yetkisi verildi. 

Rektörlük makamında yapılan imza töreninde, sözleşmeyi üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve GBB ENERJİ Anonim Şirketi Yönetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ayşegül TEKEREKOĞLU imzaladı. Enerji Eğitim Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ertaç HÜRDOĞAN’ın da hazır bulunduğu imza töreninde konuya ilişkin açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “OKÜ’nün sahip olduğu yetki çerçevesinde bir başka şirketin daha yetkilendirme sürecini başarıyla tamamlamanın sevincini yaşamaktayız. OKÜ tarafından yetki almış 6. Şirket olan ve bölgemizde faaliyet gösteren önemli şirketlerden biri olan GBB Enerji A.Ş.’nin ülkemizde ve özellikle bölgemizde yürütülen enerji verimliliği çalışmalarının arttırılmasına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Her iki tarafa da hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

11 Haziran 2024 (Bu haber 313 defa görüntülendi)