Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Akademisyenimizin Araştırmacı Olarak Yer Aldığı Projeye TÜBİTAK Desteği

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Kuşcu Karatepe’nin araştırmacı olarak yer aldığı "6 Şubat Depremleri Sonrası Bir İyileşme Çabası: Anne-Çocuk Destek Programının Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesi" başlıklı proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteğine değer görüldü.

OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Kuşcu Karatepe’nin araştırmacı olarak yer aldığı "6 Şubat Depremleri Sonrası Bir İyileşme Çabası: Anne-Çocuk Destek Programının Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesi" başlıklı proje, TÜBİTAK 1001 Programı altında açılan “Deprem Bölgesi Üniversiteleri Özel Çağrısı - Binbirçaba” kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı. 

Bilimsel değerlendirme süreci tamamlanan projenin temel amacı, 6 Şubat depremleri sonrasında Osmaniye’de evlerini terk etmek zorunda kalan ve geçici konutlarda yaşayan anneler için ‘’Anne-Çocuk Destek Programı’’ geliştirmek, uygulamak ve etkisini değerlendirmek olarak belirtildi.

Mersin Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilecek proje ile 6 Şubat depremleri sonrası çok zor günler geçiren ve iyileşme çabasında olan anne ve çocuklara destek olunması hedeflenirken; yeni araştırmacıların yetiştirilmesi, farklı üniversiteler arasındaki iş birliğinin artırılması ve bilimsel birçok yayın faaliyetlerinin yapılması da planlanıyor.

7 Haziran 2024 (Bu haber 243 defa görüntülendi)