Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Öğretim Üyemizin Projesine TÜBİTAK’tan Destek

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Polat’ın yürütücülüğünde hazırlanan ‘’Afet Dönemlerinde Ana-çocuk Sağlığını Koruyucu Hizmetlerde Ebelik Bakımı Eğitimi’’ başlıklı proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteği almaya hak kazandı.

OKÜ Sağlık Bilimler Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Polat’ın yürütücülüğünde, TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında hazırlanan ‘’Afet Dönemlerinde Ana-çocuk Sağlığını Koruyucu Hizmetlerde Ebelik Bakımı Eğitimi’’ başlıklı proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görüldü.

Bilimsel değerlendirme aşamasını başarıyla geçen proje ile öğrencilere, afet dönemlerinde birçok alanda ortaya çıkan/çıkabilecek ana-çocuk sağlığı sorunlarını saptama ve sorunlara yönelik ebelik yaklaşımlarını planlama ile uygulama becerisinin kazandırılması amaçlandığı belirtildi.

17-20 Ekim 2024 tarihlerinde çevrimiçi ve Osmaniye konteyner kentte saha uygulaması şeklinde gerçekleştirilecek olan projede, ülkemizde son dönemlerde yaşanan depremlerde aksayan sağlık hizmetleri ve ana-çocuk sağlığını etkileyen sorunlara yönelik olarak ebelik bakımının önemi ve geliştirilmesi amacıyla ebelik bölümü 4. sınıf öğrencilerine eğitim verilmesi planlanıyor.

5 Haziran 2024 (Bu haber 350 defa görüntülendi)