Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz, Türk Üniversiteler Birliği Üyesi Oldu

Üniversitemiz, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği'ne (TÜRKÜNİB) üye olarak kabul edildi.

Üniversitemizin TÜRKÜNİB üyelik başvurusu kabul edilerek üniversitemize üye üniversite unvanı verildi. Böylece, OKÜ, Türk Keneşi üye ülkeleri arasında yükseköğretim alanında iş birliğini gerçekleştirmek amacıyla 2013 yılında kurulan TÜRKÜNİB’in üye üniversiteleri arasına girdi.

Bu üyelik kabulüyle birlikte, geniş bir iş birliği ağına dahil olarak bilimsel ve kültürel alanlarda önemli bir sorumluluk yüklenen üniversitemizin; Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Macaristan gibi ülkelerden üye paydaş üniversitelerle eğitim-öğretim alanında iş birliği sağlaması, öğrenci ve personel değişimi programlarında aktif rol oynaması bekleniyor.

OKÜ’nün TÜRKÜNİB üyeliği hakkında görüşlerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, üniversitemizin üyeliğinin hayırlı olmasını temenni ederek ‘‘Üniversitemizin bilimsel ve kültürel etkileşimlerini artırarak, eğitim kalitemizi daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. TÜRKÜNİB üyeliği ile bölgesel ve uluslararası projelerde etkin bir şekilde yer alacağımıza inanıyorum.’’ ifadelerini kullandı.

20 Mayıs 2024 (Bu haber 1010 defa görüntülendi)