Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz KOD80 Osmaniye Robot Yarışması Ödül Töreni’ne Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, robotik ve kodlama alanına yönelik farkındalık kazandırmak amacıyla ilimizde ilk defa düzenlenen KOD80 Osmaniye Robot Yarışması’nın ödül törenine katıldı.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, robotik ve kodlama alanında öğretmenler ve öğrencilerin farkındalıklarının artırılmasına katkı sağlamak, bilgi birikimi ve becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak amacıyla düzenlenen KOD80 Osmaniye Robot Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi. Osmaniye Valilik Binası Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, akademisyenler, okul müdürleri ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

6-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve OKÜ akademisyenlerinin yarışma yürütme kurulunda jüri olarak yer aldığı yarışmalarda; çizgi izleyen robot, labirent ustası robot, mini sumo robotu, zorlu parkur robotu, endüstriyel robot kol, yürüyen robot ve güneş enerjili araç kategorilerinde dereceye girmeye hak kazanan öğrenciler ödüllerine kavuştu.

Ödül töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, "Göreve geldiği ilk günden bu yana hep ilklere imza atan İl Milli Eğitim Müdürümüzü tebrik ediyorum. Bu organizasyon boyunca çok güzel anlara tanık olduk. Bundan sonra da bu etkinliklerin devam etmesi noktasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze destek olacağımızı, üniversite olarak üzerimize düşeni yapacağımızı buradan belirtmek isterim. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Kod80 Osmaniye Robot Yarışması'na desteklerinden dolayı üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun'a ve yarışma komisyonunda yer alan üniversitemiz akademisyenlerine İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak tarafından plaket takdim edildi.

13 Mayıs 2024 (Bu haber 140 defa görüntülendi)