Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Osmaniye’de Engelliler Haftası Farkındalık Yürüyüşü Düzenlendi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen ‘’Farkındalık Yürüyüşü’’ etkinliğine katıldı.

Osmaniye Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen ‘’Farkındalık Yürüyüşü’’, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Özel gereksinimli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, siyasi partilerin  temsilcileri, engelli STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Katılımcılar, yürüyüş sırasında “En büyük engel sevgisizliktir”, “Engelli olmak engel değildir”, “Engelsiz bir dünya” ve “Hayaller engel tanımaz” yazılı dövizler taşıdılar.

Atatürk Caddesi eski belediye binası önünden başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Birçok standın kurulduğu etkinlikte, boyama aktivitelerine de yer verildi. 

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, özel gereksinimli bireylerin her zaman yanlarında olacaklarını belirterek onların yaşam koşullarını kolaylaştırmak için gereken bütün çalışmaların yapılacağını ifade etti. Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve Osmaniye protokol üyeleri özel gereksinimli bireylerle yakından ilgilenerek düzenlenen aktivitelere eşlik etti.

Protokol üyeleri ve katılımcılar, Engelliler Haftası’na dikkat çekmek için gökyüzüne balon bıraktıktan sonra, özel gereksinimli bireyler tarafından hazırlanan stantları gezdiler.

13 Mayıs 2024 (Bu haber 93 defa görüntülendi)