Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ ile Osmaniye Eczacı Odası Arasında İş Birliği Protokolü

Üniversitemiz ile Osmaniye Eczacı Odası arasında, öğrencilerin mesleki gelişimine önemli katkılar sunmayı amaçlayan eğitim ve öğretimde iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz ile Osmaniye Eczacı Odası arasında eğitim ve öğretimde iş birliğinin sağlanması amacıyla hazırlanan protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve Osmaniye Eczacı Oda Başkanı Ecz. Hatice Öktenay tarafından imzalandı. Rektörlük makamında düzenlenen protokol töreninde, iki kurumun personel ve öğrencileri arasındaki etkileşimi teşvik etmek ve geliştirmek, mesleki gelişimi desteklemek, bilimsel organizasyonlardaki deneyimlerin paylaşımını sağlamak hedeflendiği belirtildi.

OKÜ’lü Öğrencilere Staj İmkânı 

Protokol kapsamında, OKÜ ile Osmaniye Eczacı Odası arasında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Bölümü derslerinin ve öğrenci stajlarının düzenlenmesi konusunda iş birliği sağlanacak. İki kurum arasındaki iş birliği; öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve eğitim-öğretim süreçlerinin desteklenmesi, Eczane Hizmetleri Bölümü öğrencilerine mesleki eğitim ve staj konularında destek sağlanması, meslek içi eğitim alanındaki etkinliklerin düzenlenmesine katkı sunulması gibi uygulama esaslarına dayanıyor.

İş birliği protokolünün her iki kuruma da hayırlı olmasını temenni eden üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘‘Bu protokol, öğrencilerimizin mesleki gelişimine önemli katkılar sunacaktır. İki kurum arasında sağlanan iş birliği sayesinde, öğrencilerimizin alanlarıyla ilgili pratik deneyim kazanmalarını ve mesleklerine daha iyi hazırlanmalarını hedefliyoruz. Aynı zamanda, bu iş birliği protokolünün mesleki eğitim standartlarını yükseltmek adına da önemli bir adım olduğuna inanıyoruz." dedi.

4 Nisan 2024 (Bu haber 261 defa görüntülendi)