Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ’den Çocukların Hastaneye Uyum Sürecini Hızlandıracak İş Birliği Protokolü

Üniversitemiz ve Sağlık Bakanlığı Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü arasında, çocukların hastaneye uyum sürecini katkı sağlamak adına iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz ile Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü arasında Osmaniye Devlet Hastanesinde kurulan Sibel Tosyalı Oyun ve Öğrenme Merkezi’nde çocukların yaşlarına uygun oyun oynamaları ve hastaneye uyum sürecinin hızlandırılması kapsamında hazırlanan iş birliği protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Kara tarafından imzalandı. Osmaniye Devlet Hastanesinde gerçekleşen protokol töreninde, iki kurum arasında imzalanan iş birliği protokolü ile Osmaniye Devlet Hastanesinde tedavi gören çocukların oyun ve öğrenme süreçlerini geliştirmek, hastalık süresinin kısalması ve hastaneye hızlı uyum sağlaması amaçlandığı belirtildi.

Protokol kapsamında; çocuk oyun ve öğrenme merkezinde bulunan çocukların güvenliği, enfeksiyon kontrolünün sağlanması, yaşa göre oyun seçimi OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülecek.

İş birliği protokolünün her iki kuruma da hayırlı olmasını temenni eden üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘‘Çocukların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak, tedavi sürecine katkı sunmak ve bu süreci çocuğa odaklı hale getirmek amacıyla böylesine önemli bir iş birliği protokolüne imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

İş birliği protokolü imza töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’a üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kara eşlik etti.

28 Mart 2024 (Bu haber 160 defa görüntülendi)