Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz 60 + Tazelenme Üniversitesi Projesi Kapsamında Çalışmalarını Yürütecek

Üniversitemiz ve T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında 60 + Tazelenme Üniversitesi Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı.

Üniversitemiz ve T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında ulusal yaşlılık ve sağlıklı yaşlanma politikaları doğrultusunda, 60 + Tazelenme Üniversitesi Projesi kapsamında düzenlenen protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Elmas Esra Ceceli tarafından imzalandı.

Ulusal yaşlılık politikaları ve Birleşmiş Milletlerin aktif ve sağlıklı yaşlanma hedefleri doğrultusunda hayata geçirilen projede, yaşlı bakım ve yaşlı refahı hizmetlerinin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini temin etmek için ortak eğitim stratejileri ve politikalarının belirlenmesi ve ilgili konularda karşılıklı koordinasyonun ve çok yönlü iş birliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalar yürütülecek.

OKÜ Olarak Yaşlılarımızın Toplumsal Hayata Aktif Katılımlarını ve Yaşam Kalitelerini Artırmalarını Destekliyoruz

İş birliği protokolü hakkında konuşan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Yaşlılarımızın hem bireysel anlamda yeni bilgi, beceri ve deneyimler kazanmalarına; hem de sahip oldukları bilgi ve deneyimleri aktararak toplumumuza katkı sunmalarına olanak sağlayan aynı zamanda aktif ve sağlıklı yaşlanma çerçevesinde, bireysel kapasitelerini ve uyum yeteneklerini de geliştirmeyi hedefleyen 60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi kapsamında imzalamış olduğumuz protokol ile toplumsal bir sorumluluğa ortak olduk. 

OKÜ olarak böyle anlamlı bir iş birliği ile yaşlılarımızın toplumsal hayata aktif katılımlarını ve yaşam kalitelerini artırmalarını destekliyoruz.” dedi.

13 Mart 2024 (Bu haber 823 defa görüntülendi)