Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde “Asrın Felaketi 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremleri Öncesi ve Sonrası” Başlıklı Panel
Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla üniversitemiz tarafından “Asrın Felaketi 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremleri Öncesi ve Sonrası” başlıklı panel düzenlendi.

Üniversitemiz tarafından, ‘‘asrın felaketi’’ olarak nitelenen 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü kapsamında panel düzenlendi. “Asrın Felaketi 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremleri Öncesi ve Sonrası” başlıklı panele, TBMM 25. Dönem ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili ve MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hulisi Akkuş, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Cumhur İttifakı MHP Osmaniye Belediye Başkan Adayı İbrahim Çenet, üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çoşkun Özalp, Genel Sekreteri Recep Şen, fakülte dekanları, Yüksekokul ve MYO müdürleri ile çok sayıda davetli ve üniversitemiz çalışanı katıldı. 

Rektörlük Büyük Salonda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan panelde, üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Şehmuz Ünverdi tarafından deprem felaketinde vefat eden üniversitemiz öğretim elemanları ve öğrencilerimiz ile tüm deprem şehitleri için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve dua edildi. Programın devamında, üniversitemizce 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan videonun gösterimi gerçekleştirildi. 

Programın açılış konuşması, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından gerçekleştirildi. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet dileyerek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak vazifemizi yerine getirmeye çalıştık. İlk andan itibaren katkı gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hemen her alanda yetişmiş akademik ve idari personelimiz var. Önemli olan, toplumsal afet ve olaylar sonrasında bireylerden ziyade toplumun ders almasıdır. Modern toplumlarda bu, gelişmişliğin son aşamasını meydana getiriyor. Akla, bilime ve gerçeğe dayalı bir şekilde hayatımızı düzenleyebilirsek o zaman ders almamıza gerek kalmayacak.” şeklinde konuştu. 

Panelin yönlendiriciliğini Üniversitemiz Düziçi Meslek Yüksekokulu Müdürü, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Selim Serhan Yıldız yaparken panelde “Deprem Kestirimine Jeodezinin Katkıları:6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri Örneği” başlıklı sunumu Osmaniye Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ali Özkan, “6 Şubat Kahramanmaraş Depremlerinden Gözlemlenen Yapısal Hasarlar” başlıklı sunumu ise Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hakan Erkek yaptı.

Katılımcıların sorularının da yanıtlandığı panelde, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Dr. Öğretim Üyesi Selim Serhan Yıldız, Dr. Öğretim Üyesi Ali Özkan ve Dr. Öğretim Üyesi Hakan Erkek’e etkinliğe katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti. 

Panel, katılımcılara karanfil dağıtımı gerçekleştirilmesi ve Rektörlük Büyük Salon girişinde deprem şehitleri için oluşturulan anı köşesine karanfiller bırakılması ile sona erdi.
6 Şubat 2024 (Bu haber 390 defa görüntülendi)