Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Fakültemiz Öğretim Üyesinden Harita Okuryazarlığının Geliştirilmesi ve Oryantiring Sporu Etkinliği

Türk Kızılay Osmaniye Şubesi'nin Osmaniye Atatürk Gençlik Merkezi'nde görme engelli vatandaşlarımıza yönelik düzenlemiş olduğu "Harita Okuryazarlığının Geliştirilmesi ve Oryantiring Sporu" içerikli etkinlikte Fakültemiz Harita Mühendisliği Bölümünde görev yapan Doç. Dr. Nuri Erdem eğitmen olarak görev aldı.

Etkinlikte öncelikle kabartma haritalar kullanılarak temel harita bilgileri ve oryantiring sporu hakkında bilgiler verildi. Daha sonra oryantiring sporu yarışmaları yapıldı.

Etkinlik sonunda bir konuşma yapan Doç Dr. Nuri Erdem, "Harita ve harita bilgilerine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu ihtiyaç yalnızca imar planlarının hazırlanması, teknik altyapı projelerinin uygulanması için değil, aynı zamanda haritayı okuyabilme, doğada yön bulma, pusulayı bir harita ile birlikte kullanabilme, a, dünya ve diğer gezegenlerin şekil, konum ve hareketlerini algılayabilme gibi konularda da kendini hissettirmektedir. Toplumun her kesiminde olduğu gibi özel gereksinimli bireyler için de temel harita bilgilerini öğrenmek ve kullanmak, bir başkasına muhtaç olmadan bağımsız hareket edebilme ve istedikleri bir yere ulaşabilmek açısından çok önemlidir. Görme engelli kardeşlerimiz eğitimden çok memnun kaldılar. İlk defa kabartma ve Braille alfabesiyle oluşturulan bu haritalar sayesinde Osmaniye İlimizi, bölgeleri, Türkiye'yi ve Dünyanın konumunu ve şeklini algıladılar." dedi.

Doç. Dr. Nuri Erdem konuşmasının devamında "Organizasyon için Türk Kızılay Osmaniye Şubesi'ne, Osmaniye Gençlik İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (OGİDOS) Kulübünden İbrahim Erdoğan hocamız ve ekibine, ev sahibi Osmaniye Atatürk Gençlik Merkezi yetkililerine ve çalışanlarına, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Ziya Demez ve katılım sağlayan tüm görme engelli kardeşlerimize çok teşekkür ederim." dedi.

Etkinlik, oryantiring sporu yarılması ve ödül töreni ile sona erdi.

 

   
     
27 Aralık 2022 (Bu haber 441 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi Fakıuşağı /OSMANİYE
03288271000
03288250097
muhdekanlik@osmaniye.edu.tr