Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şaban Ünal'ın TÜBİTAK 2218 Projesi Onaylandı

TÜBİTAK 2218 Doktora Sonrası Yurt içi Araştırma Projesi'nin Fakültemiz Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şaban Ünal danışmanlığında yürütülmesi TÜBİTAK tarafından onaylandı.

Tarsus Üniversitesi Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Muhammed Nasıf Kuru'nun yürütücüsü olduğu "Boru Demetlerinde Dairesel ve Dairesel Olmayan Kesite Sahip Boruların Kullanılmasının Entropi Üretimi Küçültme Yöntemi ile Optimizasyonu ve Deneysel Olarak İncelenmesi" başlıklı proje, Fakültemiz Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şaban Ünal'ın danışmanlığında gerçekleştirilmesi TÜBİTAK tarafından onaylanmıştır. Bu kapsamda araştırmacıya yapacağı proje çalışmalarında gerekli olan ve kurumumuzda bulunan alt yapı ve ölçüm cihazı desteği sağlanacaktır. Proje bütçesi 90.000 TL olup , 24 ayda tamamlanması planlanmıştır.

Proje kapsamında ısıtma, soğutma, havalandırma, enerji üretimi, elektronik çiplerin soğutulması ve otomotiv gibi birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılan boru demeti şeklindeki ısı değiştiricilerinde, bilinen geometrik profiller (silindir/elips/kama) için entropi üretimi ve hacmin minimum olduğu, en uygun geometrik profilin sayısal optimizasyon çalışmaları ve deneylerinin yapılması, optimizasyon sonucuna göre yeni bir boru profilinin elde edilmesi ve elde edilen boru profiline ait deneysel çalışmaların yapılması hedeflenmektedir. (Haberin kaynağı için tıklayınız... )

 

6 Aralık 2022 (Bu haber 341 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi Fakıuşağı /OSMANİYE
03288271000
03288250097
muhdekanlik@osmaniye.edu.tr