Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Afet Yönetiminde Kadın Deneyimi ve Katkısının Önemi Başlıklı Söyleşi Düzenlendi 08.03.2023

Üniversitemiz Kadın Platformu Koordinatörlüğü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Afet Yönetiminde Kadın Deneyimi ve Katkısının Önemi" başlıklı webinar söyleşi programı düzenledi. 

Üniversitemiz ile Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin akademik ve idari çalışanları ile öğrencilerinin katıldığı programın yönlendiriciliğini üniversitemiz Kadın Platformu Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Tekin Babuç yaparken konuşmacı olarak Çankırı Karatekin Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zuhal Yonca Odabaş katıldı. 

Afet ve afet riski yönetimi planlamalarında toplumsal tabaka içinde yer alan her kesimin karar alma ve uygulama süreçlerine dahil olması gerektiğinden çünkü her bir kesimin kırılganlık seviyeleri ve başa çıkma kapasitelerinin farklı olduğundan bahseden Çankırı Karatekin Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zuhal Yonca Odabaş, “kadınların içinde bulundukları ilişki ağları-aile içi, akraba, komşu - ve geleneksel rollerden-hane içi kaynakların kullanımının hesaplanması:, hane içi üyelerin bakımını gerçekleştirmesi, bilgi ve becerileri afet ile başa çıkmada önemli kapasiteler arasında yer almaktadır.  Yaşamsal ihtiyaçlar noktasında kadınların sahip olduğu bu beceriler ve risk yönetimi tecrübesi afet yönetimi sürecinde etkili olabilmektedir.” dedi.

Programın sonunda üniversitemizin  Kadın Platformu Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Tekin Babuç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zuhal Yonca Odabaş’a teşekkür ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

1 Mayıs 2023 (Bu haber 539 defa görüntülendi)