Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü- Girişimci Kadınlar Konulu Panel Etkinliği-08.03.2022
Üniversitemiz Kadın Platformu Koordinatörlüğünden Panel, Nefes Egzersizi ve Resim Sergisi 08.03.2022

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Üniversitemiz Kadın Platformu Koordinatörlüğü, “Girişimci Kadınlar” başlıklı panel düzenledi.

15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde gerçekleşen panel saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Panele Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Özbaş Gerçeker, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Tutar, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile çok sayıda Üniversitemiz öğrencisi katıldı. 

Panelde Üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zülüf Öztutkan, Francisco de Asís Tárrega- Recuerdos de la Alhambra, Dr. Öğretim Üyesi Kaan Öztutgan düzenlemesi Boyalı Konaklar ve Ertuğrul Bayraktar düzenlemesi Süpürgesi Yoncadan eserlerini seslendirdi. 

 Daha sonra yönlendiriciliğini Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer’in yaptığı  “Girişimci Kadınlar” başlıklı panelde Osmaniye İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, KOSGEB Uygulamaları Girişimcilik Eğitmeni Feride Demir, Cebelibereket Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Tülay Barutçu, İş İnsanı, firma sahibi Aslıhan Namlı ve Sürücü Kursu sahibi Seher Ersoylu sunumlar yaptı. 

Sunumların ardından Osmaniye İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, KOSGEB Uygulamaları Girişimcilik Eğitmeni Feride Demir, Cebelibereket Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Tülay Barutçu, İş İnsanı, firma sahibi Aslıhan Namlı, Sürücü Kursu sahibi Seher Ersoylu ve Dr. Öğretim Üyesi Nazlı Ağgün’e günün anısına Teşekkür Belgesini, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Özbaş Gerçeker ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Tutar tarafından takdim etti. 

Burada kısa bir konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Coşkun Özalp, “Üniversitemiz Kadın Platformu Koordinatörlüğüne düzenledikleri etkinliklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

Panelin sonrasında Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Yüksek Lisans Öğrencileri tarafından hazırlanan “Kadın Temalı” resim sergisi gezildi. 

Daha sonra panelistler ve panele katılanlar Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi yanında “Kadınlar, Bahara Nefesle Merhaba Diyor” başlıklı nefes egzersizine katıldı. Burada Dr. Öğretim Üyesi Nazlı Ağgün tarafından nefes egzersizi verildi.
8 Mart 2022 (Bu haber 462 defa görüntülendi)