Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
FTP Bağlantı

FILEZILLA - FTP PROGRAMI

 

FTP, özellikle web sitesi yöneten/tasarlayanların ve yazılım geliştirenlerin kullandığı, birçok kişinin de farkına varmadan kullandığı bir dosya transfer protokoludur. Amaç ağ üzerinden dosya transferi ve bazı temel dosya işlemleri yapabilmektir. FTP protokolü, işletim sistemlerinin komut satırından kullanılabilmektedir, ayrıca internet explorer da ftp protokolünü destekler yine de sıklıkla, hızlı ve pratik transfer yetenekleri ile bezenmiş ftp programları tercih edilmektedir. Filezilla oldukça popüler bir ftp programıdır, açık kaynak kodlu bir projedir ve network kategorisinde ödüllere sahiptir. Kısa bir süre öncesine kadar sadece Windows sürümüne sahipken artık Linux üzerinde de çalışan bir sürümü mevcuttur.

 

FTP, SFTP (SSH2 kullanarak FTP) protokollerini destekler.


Aynı anda birden fazla bağlantı açarak toplu upload, download işlemlerini hızla gerçekleştirir.


Özellikle bir çok FTP sitesine sıklıkla bağlantı yapıyor iseniz, hepsini tek bir noktada kayıt altına alır, kategorize eder, kolaylıkla yönetebilirsiniz.


Kuyrukta transferi bekleyen dosya bilgilerini bir xml dosyası olarak kayıt edebilir istediğniz zaman açıp transferinizi bir başka makinadan devam ettirebilirsiniz.


Download / Upload hızlarını limitleyip bağlantınızı sömürmesini engelleyebilirsiniz. Uzak makinada listelenen dosyaları kolayca düzenleyebilmeyi sağlar, bu amaç için gerekli download/upload işlemini size yansıtmadan arka planda gerçekleştirir.


Projenin bir de FTP Sunucu çözümü vardır. Bu program sayesinde diğer makinaların sizin makinanıza ftp ile bağlanmasını sağlar, mesela laptop'ınızı alıp gittiğiniz komşunuzda dosyalarınızı paylaşmak isterseniz ve müthiş güvenlik engelleri nedeni ile bir türlü bu işlemi gerçekleştiremezseniz, Filezilla server sayesinde ftp üzerinden dosyalarınızı kolaylıkla paylaşırsınız.

 

Programı indirmek için web adresi: http://filezilla.sourceforge.net/

22 Eylül 2023
İletişim
Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
bilgiislem@osmaniye.edu.tr