Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan DAYANGAÇ

Rektör YardımcısıProf. Dr. Alpaslan DAYANGAÇ
alpaslandayangac@osmaniye.edu.tr

1975 yılında Osmaniye’de doğan Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, 1996 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği’nden mezun oldu.


2001 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini, 2005 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabilim Dalı Tıbbi Fizyoloji alanında Doktora eğitimini tamamladı. 2007 yılında Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, 2012 yılında Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde Doçent olarak göreve başladı. Ahi Evran Üniversitesi’nde Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Kaman Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 


Uluslararası İndeksli dergilerde yayınları mevcut olan Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, bilimsel kongrelerde tebliğlerde bulundu. 2017 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sağlık Yüksekokul Beslenme ve Diyetetik Bölümünde profesör olarak göreve başladı ve halen Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanlığı ve Sağlık Yüksekokul Müdürlüğü görevini yapmaktadır. 


Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk tarafından 20.07.2018 tarihinde Rektör Yardımcılığı görevine atandı.  Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Emine Asuman Dayangaç ile evli ve 2 çocuk babasıdır.