İletişim | Telefon Rehberi | Bilgi Edinme | International Students | International Relations | English  
 
Anasayfa » Haberler » Rektörümüz ve Eşleri 'Yılanı Öldürseler' Filminin Özel Gösterimine Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ve eşi İİBF Dekanı Prof. Dr. Zeynep Türk, Türk edebiyatının en önde gelen yazarlarından Yaşar Kemal'in anıldığı, "Yaşar Kemal Buluşmaları"na katılmak üzere Osmaniye’ye gelen Ünlü oyuncu Türkan Şoray ile 'Yılanı Öldürseler' filminin özel gösterimi öncesinde bir araya geldi. 

Türkan Şoray ile kısa süreli sohbet imkânı bulan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ve eşi İİBF Dekanı Prof. Dr. Zeynep Türk, Türkan Şoray’a Osmaniye’ye gelmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.  Üniversitemiz Rektörü Türk daha sonra 'Yılanı Öldürseler' filminin özel gösterimine katılarak filmi eşi İİBF Dekanı Prof. Dr. Zeynep Türk ile birlikte izledi. 

Gösterim öncesi duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaşan Türkan Şoray, filme hazırlanırken farklı duygular içerisinde olduğunu söyledi.

Yönetmenlik teklifinin kendisine Yaşar Kemal tarafından teklif edildiğini sahnede Yapımcı Abdurrahman Keskiner'den öğrenen Şoray duygulu anlar yaşadı. Türkan Şoray, "Aa Yaşar Beyden geldi. Bu müthiş bir şey. Ciddi mi söylüyorsunuz? Ben şimdi çok duygulandım" dedi.


               
Yayına Hazırlayan : Basın ve Halkla İlişkiler