İletişim | Telefon Rehberi | Bilgi Edinme | International Students | International Relations | English  
 
Anasayfa » Haberler » OKÜ Genç Gönüller Kulübü'nden 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anısına Mehteranlı Yürüyüş

Genç Gönüller Kulübü öğrencileri 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anısına 17.03.2017 tarihinde OKÜ Mehteran Takımı’nın gösterisi eşliğinde Cevdet Sunay Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar uzanan yolda yürüyüş düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyen Genç Gönüller Kulübü öğrencileri adına bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Oğuzhan Ulaşlı, ‘Bizler böyle bir ecdadın torunları olmaktan gurur duyuyoruz ve bu programları üzerimize bir vecibe olarak görüyoruz “Kimi Hindu kimi yamyamlara karşı sadece Nusret Mayın gemimiz ve Seyyid Onbaşımız vardı. Çanakkale’de kazanılan şanlı zafer iman ve inançla kazanılmıştır.” dedi.

Konuşmanın ardından OKÜ Genç Gönüller Kulübü Öğrencileri tarafından hazırlanan hoşaf ve buğday çorbası Cumhuriyet Meydanını dolduran halka ikram edildi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki bu etkinliğe Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu da katıldı. Durmuşoğlu, Bu özel günü icra eden ve atalarını unutmayan OKÜ Genç Gönüller Kulübü üyelerine değerli katkılarından dolayı teşekkür ettiğini dile getirdi.

Düzenlenen etkinliğe Osmaniye halkı yoğun ilgi gösterdi. 


               
Yayına Hazırlayan : Basın ve Halkla İlişkiler