İletişim | Telefon Rehberi | Bilgi Edinme | International Students | International Relations | Anket Sistemi | EN  RU  
 
Anasayfa » Haberler » Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Programı'nı Tamamlayanlar İçin Sertifika Töreni Düzenlendi

Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokole istinaden Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi projesi kapsamında Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKÜSEM) koordinesinde düzenlenen Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı’nı başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. 

Kursun koordinesini sağlayan OKÜSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Bozdoğan sertifika töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında imkân ve destekler dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve eğitmen olarak görev alan Üniversitemiz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Yunus Kaplan, Doç. Dr. Sema Özher Koç ve Yrd. Doç. Dr. Abdullah Demiral’a teşekkür etti. 

“Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı’na 69 öğretmenin katıldığını ifade eden OKÜSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Bozdoğan, kutsal bir meslek olan öğretmenlikte Türkçe Öğretimi önemli bir sorumluluk yüklemiştir. Bu sorumluluğu yerine getirecek olan öğretmenlere güveniyoruz.” dedi. 

OKÜSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Bozdoğan’dan sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ise “OKÜ ile her zaman yan yana kol kola olduk. Bu anlamda Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Suriyeli olup da kayıtlı öğrenci sayısının 8 bin civarında olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, öğretmenlere yönelik yaptığı konuşmada “Okullarda Türkçe eğitimi verirken bildiğiniz yöntemlerin, yazılı metinlerin yanı sıra kültürümüze ait değerleri Mehmet Akif Ersoy’u, Necip Fazıl Kısakürek’i de anlatın, anlatın ki Türkçe eğitimimiz daha da kalıcı, anlaşılır bir hale gelsin.” dedi. 
Konuşmaların ardından kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, OKÜSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Bozdoğan, OKÜSEM Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Kurban Yaşar, Öğretim Görevlisi Osman Kara, Bahçe Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Yanıktepe tarafından verildi. 

Törenin son bölümünde kursta eğitmen olarak görev alan Üniversitemiz Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Yunus Kaplan ve Yrd. Doç. Dr. Abdullah Demiral’a Teşekkür Belgeleri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ve İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik tarafından verildi. 

Tören, sertifikaların ve Teşekkür Belgeleri’nin verilmesinin ardından fuaye alanındaki kokteyl ile sona erdi. 

 


                           
Yayına Hazırlayan : Basın ve Halkla İlişkiler