Üniversitemizden Yeni AR-GE, İnovasyon ve Staj İşbirliği Protokolü


Üniversitemiz ile Gaziantep’te faaliyetlerini yürüten REDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında AR-GE, İnovasyon ve Staj İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

İşbirliği Çerçeve Protokolü ile AR-GE kapsamına giren konularda gerçekleşen İşbirliği ve Yaz Stajı İşbirliği protokolü ile Üniversitemiz ve REDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında bilimsel veya teknolojik araştırma proje çalışmaları, projelere dayalı makale ve bildiri çalışmaları, ulusal veya uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları, laboratuvarlarda rutin deneylerin yapılmasına yönelik işbirliği, lisansüstü öğrencilerin tezlerini kuruluşla işbirliği içerisinde yapmaları, iki kurum arasında karşılıklı seminer, konferans, teknik gezi gibi tanıtım etkinlikleri kapsamaktadır. Yaz Stajı İşbirliği Protokolü ile de Üniversite-Sanayi işbirliğini geliştirme amacına yönelik olarak sektöre yatkın ve sektörü yakından tanıyan mezunlar yetiştirilmesi, öğrencilerin sektörde çalışmalarını özendirmek ve bizzat uygulama yaparak beceri ve deneyimlerine katkı sağlayıp, gerçekleştirilecek projelerle kalifiye işgücü yaratmayı kapsamaktadır.

 

İmza törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, REDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. firma sahibi Soner Köroğlu, Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe, Üniversitemiz Kimya Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hacer İçen, REDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Satış Direktörü, Kimya Mühendisi Rıdvan Subaşı, Kimya Mühendisi, Satış Sorumlusu Mahmut Emir ve Serkan Kubat katıldı.

 

İşbirliği Çerçeve Protokolü ve Yaz Stajı İşbirliği Protokolü’nü Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, REDTEKS Kimya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına firma sahibi Soner Köroğlu, Rektörlük makamında imzaladı.

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversitemiz ile sektöre temsilcisi arasında kapsamlı bir şekilde hazırlanan “İşbirliği Çerçeve Protokolü ve Yaz Stajı İşbirliği Protokolü’nün” hazırlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Şehrimize ve öğrencilerimize artı değer katacağına inandığım protokolün, üniversitemize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.