Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Radyo Gönül Canlı Yayınına Katıldı


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk,  Osmaniye’de yayın yapan Radyo Gönül’ün canlı yayınına katılarak, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi hakkında  bilgi verdi ayrıca Üniversitemiz hakkında gelen  soruları cevaplandırdı. 

Osmaniye Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç’un sunduğu Bugün Kiminleyiz isimli programa katılan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “OKÜ, ‘Ne Yaparsan Yap, En Güzelini Yap’ felsefesi ile teknolojik altyapısı, mimarisi, müştemilatı, yeşilin onlarca tonunun yer aldığı Karacaoğlan Yerleşkesi, konumu, imkânları ve diğer özellikleriyle Kadim Şehir Osmaniye’nin gururu, 2020 Engelsiz Üniversite 1.lik ödüllü ve 2019 yılından itibaren dijital Üniversitedir.” dedi.  

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “2017 yılında Rektör olarak  atanmamdan  buyana 50’ye yakın bölüm, program ve anabilim dalı açmış durumdayız. Bu bizim için çok önemli ama biz bu işe 4 yıl çalışacağız diye bakmadık. Biz buna Osmaniye’nin, Türkiye’nin geleceği diye bakıyoruz hatta insanlığa nasıl hizmet edebiliriz diye bakıyoruz. Şuanda OKÜ, başka Üniversitelere akademisyen gönderir durumda. 20’nin üzerinde ülke ile de anlaşmalarımız var” diye konuştu. 

Uzaktan Eğitimle ilgili bilgilerde veren Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk,  “YÖK ve İl Pandemi Kurulunun kararları ve önerileri ile öğrencilerimizin,  personelimizin ve toplumun sağlığını düşünerek Üniversitemiz Senatosu olarak eğitimin uzaktan eğitim yöntemiyle yapılması kararı aldık. Bu kararı da Devletimizin bize sunduğu tüm imkânları en etkili ve verimli bir şekilde kullanarak uygulamaya devam ediyoruz. Uzaktan eğitimde öğrenci arkadaşlarımız gönülden öğrenmek istiyorlarsa bizim OKÜ olarak her zaman hazır olduğumuzu bilmelerini istiyorum.” dedi. 

Canlı yayının sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ni anlatma fırsatı veren Radyo Gönül ailesine teşekkür etti.